Kurs Cyfrowego Obywatelstwa i Bezpieczeństwa

Quiz

Jeśli chcesz otrzymać spersonalizowaną odznakę ukończenia tego kursu, przejdź go po angielsku. Jest on dostępny w Edukacyjnym Centrum Szkoleniowym Google’a pod tym adresem.

Witamy w Quizie nr 3! Prosimy o zaznaczenie wszystkich prawidłowych odpowiedzi. Powodzenia!

Czego powinni szukać uczniowie na stronie, by upewnić się, że informacje na niej zamieszczone są wiarygodne?

Czy warto uczyć dzieci, by porównywały co najmniej trzy źródła informacji, kiedy czytają o:

Wybierz zdanie, które najlepiej tłumaczy, jak identyfikować podejrzane źródła informacji.

Jeśli jeden z Twoich uczniów znajdzie w sieci anonimowy artykuł, który chce zacytować w wypracowaniu, co mu poradzisz?

Jeśli zauważysz, że uczeń lub uczennica polega głównie na jednym źródle informacji, jak możesz zachęcić go/ją do krytycznego myślenia?