Kurs Cyfrowego Obywatelstwa i Bezpieczeństwa

Quiz

Jeśli chcesz otrzymać spersonalizowaną odznakę ukończenia tego kursu, przejdź go po angielsku. Jest on dostępny w Edukacyjnym Centrum Szkoleniowym Google’a pod tym adresem.

Witamy w Quizie nr 5! Prosimy o zaznaczenie wszystkich prawidłowych odpowiedzi. Powodzenia!

W mediach społecznościowych możesz natknąć się na treści takie jak powyższa. Jakie informacje możesz z nich zebrać? Zaznacz wszystkie poprawne odpowiedzi:

Przeglądając zdjęcia publikowane przez pewną osobę na portalu społecznościowym przez ostatnie dwa lata, można zauważyć, że większość zdjęć z kuchni oznaczonych jest tym samym adresem. Jednak publikacje z kilku ostatnich dni przedstawiają zdjęcia atrakcji turystycznych z innego kraju. Co można z tego wywnioskować, jeśli ma się złe zamiary? Zaznacz wszystkie poprawne odpowiedzi.

Jeden z Twoich uczniów odkrywa, że rówieśnicy naśmiewają się z nowego dziecka w klasie. Jak może się temu sprzeciwić? Zaznacz wszystkie poprawne odpowiedzi.

Jak można uczyć o konieczności zachowania prywatności w serwisach społecznościowych? Zaznacz wszystkie poprawne odpowiedzi.