Kurs Cyfrowego Obywatelstwa i Bezpieczeństwa

Wprowadzenie

Kiedy myślimy o oszustwie w internecie, wyobrażamy sobie cyberprzestępców używających wyrafinowanych technik, Jednak większość scamu jest znacznie prostsza, a opiera się na emocjach i prostych sztuczkach. Jeśli cyberprzestępcom uda się wywołać poczucie konieczności pośpiechu, mają większą szansę na oszukanie korzystających z internetu.

Ponieważ uczniowie i uczennice korzystają z wielu stron internetowych i dostają dużo e-maili i wiadomości, ważne jest, żeby potrafili rozpoznać potencjalne oszustwo, którego celem jest skłonienie do wyjawienia poufnych informacji o sobie.

Świadomość nie jest tożsama ze strachem. Zobaczmy, co możesz zrobić, żeby uświadomić uczniów o potencjalnych oszustwach, nie zabijając w nich radości z korzystania z internetu. Przeczytaj poniższe sekcje, a potem sprawdź nową wiedzę (i zalicz lekcję!), klikając przycisk Quiz.