Kurs Cyfrowego Obywatelstwa i Bezpieczeństwa

Wprowadzenie

Planowana długość lekcji: 5 minut

Witaj na kursie Cyfrowego Obywatelstwa i Bezpieczeństwa. Ten internetowy kurs został zaprojektowany, aby pomóc Tobie i Twoim uczniom tworzyć bezpieczne i pozytywne doświadczenia w sieci. Czytając, oglądając filmy i wykonując ćwiczenia, dowiesz się, jak włączyć zagadnienia z zakresu cyfrowego obywatelstwa i bezpieczeństwa w Twój program nauczania.

 

My, nauczyciele i nauczycielki, znamy wartość postaw obywatelskich w klasie i w społeczności szkolnej. Ponieważ obecnie wszyscy spędzamy dużo czasu w sieci, ważne jest, by nauczyć uczniów i uczennice, jak dbać o bezpieczeństwo w internecie. Aby stać się dobrymi cyfrowymi obywatelami, dzieci muszą ćwiczyć krytyczne myślenie, nauczyć się chronić osobiste informacje i nabrać właściwych nawyków związanych z prywatnością.

 

Poprawne korzystanie z technologii pozwala lepiej się uczyć i pomaga szkołom lepiej funkcjonować. Wierzymy, że ten program jest ważnym krokiem ku temu, by wszyscy uczniowie uczyli się, badali i zbierali pozytywne doświadczenia w sieci.